SERTASLAN VİZYON PROJELERİNİ AÇIKLADI

Sertaslan vizyon projelerini açıkladı

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan Ramada Hotel’de düzenlenen programda projelerini Gemlik halkıyla paylaştı. Zeytininden körfezine onlarca proje planladıklarını ve bu projeleri halkın desteğiyle gerçekleştireceklerini ifade eden Sertaslan projelerinin tamamının Gemlik’li mimar ve mühendisler tarafından çizildiğini ifade etti.

Proje tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Yüksel Özkan, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli ve çok sayıda Gemlikli katıldı.

Balık Gemlik’e geri gelecek

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’in Marmara Körfezi’nde bulunan dört balık çıkış noktalarından birisi olduğunu ama Hal Yasası’ndan ötürü Gemlik’ten çıkan balıkların Görükle balık haline gittiğini ifade eden Sertaslan, “Yeni yapacağımız Gemlik Marina projesiyle, Gemlik’i tekrar cazibe merkezi haline getireceğiz. Biliyorsunuz biz daha önce de burada buna benzer bir proje gerçekleştirmeye çalıştık ama görevden alındık. Bu marinada Gemlik halkının ihtiyacı kadar balık soğuk hava depolarında tutularak Gemlik halkına taze bir biçimde ulaştıracak ve hem Gemliklinin hem de Gemlik’e gelen misafirlerimiz rahatça burada taze balıklarını yiyecekler” dedi.

Ulaşımda kolaylık müjdesi

Gemlik’te 33.000 araç bulunduğunu ve bunların yaklaşık 7-8 bin civarındakilerin Cumhuriyet Mahallesi civarında oturan vatandaşların araçları olduğunu Cumhuriyet Mahallesi’ndeki vatandaşların ise tek ulaşım aracının kendi araçları veya halk otobüsleri olduğunu ifade eden Sertaslan, “Cumhuriyet mahallemize yapacağımız yürüyen merdivenlerle halkımıza ulaşım hizmetini kesintisiz ve yoğunluk olmadan güvenli bir şekilde sunacağız özellikle iş giriş ve çıkış saatlerinde vatandaşlarımız 60 – 70 kişilik otobüslerle evlerine çıkmak zorunda kalıyor” dedi.

Hafif raylı sistemi Gemlik’e kazandıracağız

Sertaslan Gemlik’te artık alternatif ulaşım araçlarına ihtiyaç olduğunu ve  Gemlik doğu yönüne doğru büyüdüğünü ve büyümeye de devam edeceğini ifade eden Sertaslan, “Gemlik’te eski minibüs garajından, hastaneye kadar sürecek bir hafif raylı sistem projemiz var. Bunu hemen yapacağız demiyoruz, ama iki ama beş sene sonra bunu gerçekleştireceğiz. Hafif raylı sistem beş duraktan oluşacak” diye konuştu.

Zeytini Gemlik’e geri getireceğiz

Gemlik’in zeytinin başkenti olduğunu ama Gemlik’teki çocuklar zeytinden bir haber olduğunun altını çizen Sertaslan, Gemlik’e zeytin müzesi ve zeytin ar-ge merkezi kuracaklarını bunun akabinde ise Gemlik’e zeytini tekrar buluşturacaklarını vurgulayan CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, “Gemlik’te 2 milyon 400 bin zeytin ağacı var. Bunların 3’te 1’i bakılmıyor. Biz Belediye olarak bu yere ortakçı gireceğiz, hem köylümüze istihdam sağlayacağız hem de Gemlik zeytinini tekrar hak ettiği yere kavuşturacağız” şeklinde konuştu

Hayvanlara doğal yaşam parkı

Kumsaz’daki bölge parkı olan 500 dönümlük alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından bölge parkı olarak kullanılmak üzere planlara işlendiğini ama bu bölgenin atıl bir durumda kaldığını belirten Sertaslan, “Kumsaz’da 500 dönümlük arazi var. Biz bu arazide hayvanlarımızın rahatça yaşayabileceği bir merkez ve bu merkezin etrafında çocuklarımızla hayvanlarımızı burada buluşturacağız ve

onlara hayvan sevgisi aşılayacağız bu bölgede gençlerimiz ve turizmiz için projeler düşünüyoruz. Atıl kalan bu bölge hak ettiği yere kavuşacak” dedi.

Sertaslan program bitiminde ise kendi seçim şarkısını tanıttı.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register