SAADET PARTİSİ KADIN KOLLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Saadet partisi kadın kollarından Gazetemize ziyaret

Gemlik Saadet Partisi Kadın kolları Başkanı Aynur Uzun ve Teşkilat Mensupları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle gazetemize ziyarette bulundu.

 Gemlik Basın İmtiyaz sahibi Ömür Altun’u ziyaret ederek basının öneminden ve çalışanlarının fedakârlıklarından bahseden uzun ve heyeti daha sonra tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.

Uzun; konuşmasında 10 Ocak 1961 yılından itibaren “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak anılan bu önemli gündeş, siz değerli basın mensuplarına içtenlikle tebrik ediyorum.

Bilgiye ulaşmanın kolay olduğu fakat doğru bilgiyi bulmanın zorlaştığı günümüzde ,basın mensubu kardeşlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarının farkındayız. Bu sebeple hak ve adaletin tesi

si için kaleminizden dökülen her bir sözcüğün, bizim için değeri oldukça büyüktür. Bu kutsal vazifenizde bizlerin desteği her zaman sizlerle olacaktır.

Ülkemizde; kişi hak ve özgürlüklerine dayalı, düşünce ve ifade hürriyetinin ilke edinildiği, basın mensuplarının görevini özgürce gerçekleştirebildiği; örgütlenme ve sendikalaşma haklarını mümkün kılan bir ortamın ivedilikle sağlanması gerekmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyoekonomik  sıkıntıların bir an önce sona erdiği; siyasi kutuplaşmalardan uzak,barışın,huzurun ve refahın tesis edildiği ve siz gazetecilerin evrensel basın ilkeleriyle tarafsız ve etik kurallara bağlı olarak mesleklerini icra edebilecekleri bir iletişim ortamına ulaşmak ortak beklentimizdir. Bir ülkede basın ne kadar özgürse, o ülke o kadar hür şartlarda yönetiliyor demektir dedi.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register