İYİ PARTİ, YEREL BASINLA KAHVALTI’DA BULUŞTU.

İyi Parti Gemlik İlçe Başkanlığı, Manastır semtindeki Gönül Kahvesi’nde yerel gazetecilere kahvaltı seremonisi verdi.

İyi Parti Gemlik İlçe Başkanı Birol Mumcu’nun açılışını yaptığı etkinlik, Aday adayı Dr. Adnan Bıyıklı’nın basına takdimiyle devam etti.
Görevinden istifa ederek, parti rozetini çıkartan eski başkan, onun yerine Ay yıldızlı Türk Bayrağı rozetini takarak sadece belli bir zümrenin değil, 110 000 Gemlik’linin adayı olma yolunda olduğunun da sinyallerini vermiş oldu.
Hedeflerinin Gemlik’in ihtiyacı olan projelerle yol almak olduğunu belirten İlçe Başkanı Mumcu, ” Biz Proje Partisiyiz. Amacımız Gemlik’i huzur içinde yönetmektir. İyi Parti olarak devlet bütçesinden hiç bir pay almıyoruz. Zorluklara rağmen siyasetin içindeyiz. Ancak buna karşın yönetimimizi belli bir siyasi tecrübeye sahip kurmaylardan oluşturduk.” şeklinde konuştu.
Parti binasının bir kaç gün içinde mevcut yerinden taşınarak daha merkezi konumdaki Akmanlar Pasajına geçecek olmasıyla daha göz önünde bir yerde olacaklarını belirten Başkan Mumcu, ” Böylelikle ilçemizin nabzını daha yakından tutma imkanımız olacak. Milletvekillerimiz ve Genel Başkanımız Meral Akşener’de önümüzdeki ay içerisinde ilçemizi ziyaret edecek. Bu anlamda da çalışmalarımızı hızlandırdık.” şeklinde konuştu.
Toplantıda Gemlik’in çözüm bekleyen sorunlarını da masaya yatıran Mumcu; ” Soruyorum sizlere Gemlik’in İlçe girişi nereden?
Gemlik’in bir girişi varmı? Şehir Merkezi yazısı nerede?” diyerek serzenişte bulundu.
Aday adayları Dr. Adnan Bıyıklı beyefendinin Gemlikli bir aileye mensup olduğunun altını çizen ilçe başkanı;
”Adnan Bey; terbiyesi,eğitimi ve vizyonu açısından Gemlik’in makus talihini değiştirebilecek kalibrede bir donanıma sahiptir.
Umuyorum ki, hemşehrilerimiz sandık başında kendisine hak ettiği değeri iade edecektir.” diye konuştu.
Keyifli bir havada devam eden kahvaltı, Belediye Başkan Aday adayı Dr. Adnan Bıyıklı’nın açıklamalarıyla yeni bir boyut kazandı.
Bıyıklı, ”Şahsıma yönelik artan talepler doğrultusunda ve yeni bir yapılanma dahilinde tekrar Belediye Başkan Aday Adayı olmayı kabul ettim. Bu talep benden kaynaklanmadı. Kanaat önderlerinin tavsiyesiyle göreve talip oldum. Yoksa Belediye Başkanlığı vazgeçilmezim değil. Verilen hizmetleri yetersiz bulduğum için buradayım. Gemlik İstanbullaşmaya  doğru gidiyor. Gemlik artık merkez ilçe statüsünde. Asıl olan şudur ki, Gemlik’e Gemlik’linin onaylamadığı bir şeyi kesinlikle dikme taraftarı değilim. Burada açıklamak istediğim şudur ki, Birlikte düşünme anlayışının kurumsallık yapısının içerisinde var olmasını arzu ediyoruz. Kişiler gelir geçer ama bu tür akilane alışkanlıkların kurumsal yapılar içinde yaşaması olmazsa olmazlarımızdan. Ben kazandım beni dinleyeceksiniz anlayışı bu çağı yansıtmıyor. Keşke şimdiye kadar bir şeyler değişseydi. Fikrimiz sorulsaydı. Yok farzedilmeseydik. Çünkü benim ve herkesin Gemlik’e dair söyleyebileceği yapıcı alternatif fikirleri olabilir. Bu da sosyal belediyecilik anlayışının gereğidir. İlçemizde her bireyin ve benim Belediye Başkan Adayı olma hakkı var. Ben katacağım bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple, bu makamla karşınızdayım.” diyerek elini taşın altına koymayı taahhüt etti.
Bizler de Gemlik Basın Haber ailesi olarak İyi Parti teşkilatına Belediye Seçimlerinde başarılar diliyoruz.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register