GEMLİK BASIN HABER, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NE (BBP) MİSAFİR OLDU

GEMLİK BASIN HABER, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NE (BBP) MİSAFİR OLDU

Ülkemiz 2019 yerel seçimlerine giderken biz de Gemlik Haber Basın ekibi olarak ilçemizin belediye başkan adaylarını ziyaret etmeye ve tanışma toplantılarıyla partilerdeki gündemin nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Bu akşamki durağımız Büyük Birlik Partisi Gemlik İlçe Merkeziydi.
Ekibimiz, İlçe Başkanı Hacı Ömer Yavuz ve Yönetim Kadrosu tarafından karşılandı.
Hoş sohbet havasında geçen toplantının amacı, Yerel Seçimler ve Gemlik gündemiydi.
Başkan Hacı Ömer Yavuz, yaptığı değerlendirmelerde Gemlik’in kozmopolit bir yapısı olduğuna değinerek ”Gemlik her yerden insan barındıran bir ilçe. Gemlik’te kriz varsa ülkede de vardır. Gemlik’te bir ayaklanma çıksa ülke yangın yeridir. Ben bunu görüyorum.” dedi. Bu açıdan Gemlik’in ülke yapısının küçük bir prototipi olduğunu ve herhangi bir durum karşısında verilen reflekslerin ülke genel refleksleriyle aynı paralellikte olduğunu vurgulayan Yavuz, ”Bu manada ilçe yöneticilerinin Gemlik’i değerlendirirken bu karma yapıyı dikkate alarak uygun çözümler ve ölçülü beyanatlarla yol alması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.
Büyük Birlik Partisi’nin Projeler üzerinden yol aldığını dile getiren Başkan,
”Partiler arası ittifak yapmaktan yanayız. Belediye’yi bölüm bölüm ayıralım. Böylelikle her parti işin ucundan tutsun ve bir bölümü yönetsin. Sorumluluk alsın. Halk da verilen hizmete göre değerlendirmesini yapsın. Becerikli ve beceriksizler orada ortaya çıksın. Muhalefet sadece lafta kalmasın. Halkı da boş yere bölmesin. Misal, ben şu an konuşuyorum. Sonra evime gidiyorum. Ama işin başındaki sorumlu kişi demoralize olabilir enerjisi ve direnci de düşebilir. Bu sağlıklı bir yaklaşım değil. Herkes taşın altına elini koymalı. Ben bunun çağrısını daha öncede Büyük Birlik Partisi Gemlik İlçe Başkanı olarak yaptım. Ama bu tür projelerin hayata geçmesi için mali güç gerekir. Bu da partiler arası diyalog ve ittifakla mümkün.” şeklinde konuştu.
Toplantı bitiminde, bizi ağırlamaktan dolayı mutluluğunu dile getiren Yavuz, ”Büyük Birlik Partisi olarak beyanatlarımız maalesef ki yerel basında yeterli ilgiyi görmüyor. Bu anlamda sizlere teşekkür ediyorum.” diyerek şükranlarını sundu.
Bizlerde, Gemlik Basın Haber ailesi olarak kendilerine siyasi yaşamlarında başarılar diliyoruz.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register