BAŞKAN AKTAŞ’DAN TERMAL TESİS ELEŞTİRİSİ…

Başkan Aktaş’tan termal tesis eleştirisi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentsel dönüşüm konusunda yaptığı basın toplantısında Gemlik’le ilgili soğuk hava deposu ve termal tesisler konusunda çeşitli açıklamalarda bulundu. “Termal yapmak bizim işimiz değil” diyen Aktaş, Belediyenin ancak imkân sağlayacağını belirtti.

Temelini de Aktaş atmıştı

Aktaş’ın eleştirdiği tesisin ise temelinin yine Alinur Aktaş tarafından 13 Nisan 2018 tarihinde atıldığı ve, buraya yapılacak yatırımında 16 milyon TL’yi bulacağını ifade edilmişti. Aktaş,   “Kaplıcalarıyla turistik bir nitelik kazanmış, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra şifalı sularıyla da dört mevsim turist çeken bir merkez haline gelmiş olan Bursa’nın hem merkezinde hem de ilçelerinde sayısız şifalı su kaynağı bulunuyor. Bugün te

melini attığımız tesis de şehrimizin termal özelliğini güçlendirecek bir kurum olacaktır” demişti.

Kendi attığı temeli eleştirdi!

Kaplıca projesi ile ilgili Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş şu ifadeleri kullandı. ”Sadece belediye gücüyle değil bütçe gerçeklikleri doğrultusunda hareket etmeyi seven bir insanım. Bu millete söz verdiysek; yap işlet devret ve gelir ortaklığı gibi imkanları kullanırız. Gemlik’te kaplıca veya soğuk hava tesisi yapmak bizim neyimize. Hemen devredebiliriz. Biz çevre düzenlemesi ve yer sağlayalım. Gelirimiz olsun. Belediye imkan sağlar. Sıcak su bölgesiyle ilgili yatırımcı geliyor” dedi.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register