ACAR,”BU UYGULAMA GEMLİK SİYASİ TARİHİNE KARA HARFLARLE YAZILDI”


Acar, “Bu uygulama Gemlik siyasi tarihine kara harflerle yazıldı”

CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı Belediyede şeffaflıktan eser görülmediğini ve şeffaflığın sadece iddia olduğunu vurguladı. Denetim Komisyonuna CHP’li üyenin alınmadığını bunun tek nedeninin korku olduğunu belirten Acar, satışları da tekrar gündeme getirdi. Fetö’nün Gemlik’teki siyasi ayağının ise halen dışarıda gezdiğinin altını çizdi.

CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar’ın açıklaması şu şekilde

“Gemlik’in dönemi biten başkanı Sayın Refik Yılmaz her çıktığı yayında ve her yayınladıkları haberde Gemlik Belediyesi’nin ‘şeffaf bir belediye’ olduğunu iddia etmiş ama uygulamada ve yaptıklarında şeffaflıktan eser görülmemiştir.

Çarşamba günü gerçekleştirilen Belediye Meclisi’nde ise akıllara durgunluk veren bir uygulama gerçekleşti. Normalde beş kişiden oluşan ‘Meclis Denetim Komisyonu’ tam da seçim öncesi 3 kişiye düşürülmüş, yapılan seçim sonucu iki Ak Partili bir Milliyetçi Hareket Partili üye seçilmiştir. Muhalefeti saf dışı bırakma operasyonu bizzat Belediye Başkanı marifetiyle yapılmıştır. Halkımızın terazisi hassastır. Refik Yılmaz neyden korkmaktadır ki, seçimlere üç ay kala böyle bir değişiklik yapma ihtiyacında bulundu. Yoksa şeffaf belediyemizde perde arkasında bir şeyler mi dönmektedir? Bu uygulama Gemlik siyasi tarihine kara harflerle yazıldı.

Madem şeffaf bir belediyecilik anlayışı olduğu iddia ediliyor. Bizim de şeffaf belediyemize birkaç sorumuz olacak Borusan’a satılan arazinin parası ne oldu? Toplu konut yapmak için sattığınız Gemport hisseleri ile ne yaptınız? Bugüne kadar kaç trilyonluk belediye mülkü satıp, Gemlik’e neler yaptınız? Gemlik taşınacak dediğinizden beri İnşaat sektörü ve diğer sektörler sıkıntıda bunun için kendinizi suçlu hissediyor musunuz? Belediyenin yaptığı sosyal konutların taksit

lerine giren vatandaş dokuz yıl sonra kaç para taksit ödeyecek? 687 TL taksitle satılabilme kapasiteli kaç tane daireniz var? Yalan söylerken utanıyor musunuz?

Ayrıca Belediye Başkanımız Refik Yılmaz bizim sekiz senede kazandırdığımız meydanın iki senede ne kadarını kazandırabildiniz dedi. Sayın Refik Yılmaz Belçika’da kilise defterine ‘dinler arası diyaloğun mimarı, bugün en çok buna ihtiyaç var’ yazarken biz o örgütle mücadeleye başlamıştık. O günün savcısı içeride, kaymakamı içeride konu siyasi ayağa ne zaman gelecek bizlerde merak ediyoruz.”

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register