BURSA MAG-DER 10.YIL YEMEĞİNDE BULUŞTU


MAG-DER Bursa şubesinin düzenlemiş olduğu 10.Yıl yemeğinde, Gemlik siyasetçileri ve MAG yönetim kadrosu vatandaşlar yemekte buluştu. MAG-DER İl Şube Başkanı Yusuf Yumru ve Yönetim kurulunun   10. Yıl yemeğinde hazır bulunduğu, yemekte  Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Adnan Bıyıklı, Chp Gemlik belediye Başkan Adayı Uğur Sertaslan, Gemlik MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz’ın da katıldığı yemekte Gemlik İn depremselliği ve eksikleri konuşuldu.

Yemekte söz alan Saadet Partisi Gemlik Belediye Başkan Adayı Adnan Bıyıklı;

öncelikle siyasi parti mensupları, çok değerli han fendiler, bey fendiler, hemşerilerim herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Huzurunuzda Mahalle afet Gönüllüleri derneğinin tertiplemiş olduğu bizleri bir araya getirdiği ve insanımızı afete karşı eğitmek,  herhangi bir olağan üstü bir durumda kendilerini gönülleriyle, bedenleriyle taşın altına koyarak mücadele ettikleri için huzurunuzda teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum.

Malum önümüzde 31 Mart’ta bir yerel seçim var çok yaklaştı yaklaşık kırk gün kaldı yerel seçime burada seçim konuşmak için toplanmadık. Bazı şeyleri birlikte düşünmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

 Mahalle afet gönüllüleri gönüllü bir ekip bu işe gönlünü koymuş bir ekip ama tek başına bırakılacak bir ekip değil, yalnız bırakılmaması gereken bir ekip. Haliyle başta Gemlik olmak üzere tabii ’ki ülkelerin yönetim kadrosu var en tepeden başlamak üzere Gemlik’te bir Belediye başkanlığı, kaymakamlık yine buna bağlı İlçe Emniyet müdürlüğü, Jandarma gibi çok ciddi bir yönetim kadrosu bulunmakta.

Bu ekiplerin birbirinden bağımsız bir birin den haberi olmaması gerekmektedir, Bunu bir arada düşünmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Belediyenin özellikle çok ciddi katkılarda bulunması gerekiyor bunu mutlaka sağlamak lazım.

Önümüzdeki yerel seçimler bunun için çok önemli bu önemi birlikte konuşmalıyız burada her fırsatta şöyle bir çağrı yapıyorum Belediyeyi yönetmeye aday olan tüm arkadaşları mutlaka bir arada bir biriyle entegre birbi

riyle danışarak, tartışarak birlikte hareket etmesi ve beraber Gemlik’in huzuruna çıkması gerektiğini düşünüyorum ki bu problemler çözüme sağlansın.

MAG -DER imkânsızlıklarındaki yetersizlikler toplanma alanları, eğitim problemleri, kurtarma araçlarının hala olmaması yetersiz olmasındaki eksiklikler mutlaka el birliğiyle yardımcı olmak gerektiğini düşünüyorum. Depremselliği yüksek olan bir ilçede yaşıyoruz o yüzdende bunu ön plana almak gerekli diye düşünüyorum. Önümüzdeki yerel seçim de kim kazanırsa kazansın bu konuda işbirliği sağlamak gerekli diyorum dedi.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register